Bij deze 6 onderwerpen help ik mijn klanten

Uitgelichte onderwerpen bij scheiding

Er zijn natuurlijk veel meer onderwerpen te bedenken waar je tegen aan loopt wanneer je twijfelt over je huwelijk of in scheiding ligt of gescheiden bent, maar ik heb er zes uitgelicht.

  1. Twijfel over je relatie/ huwelijk. Het is een eenzaam proces wanneer je twijfels ervaart. Het kost veel energie omdat het stemmetje in hoofd je er de hele tijd op attendeert: moet ik nu blijven of moet ik gaan? Wanneer je daar ook niet goed over kan praten met je partner of er in verder komt, kan dit voor verwijdering zorgen. Je gaat dan steeds meer uit contact. Vaak zoek je zelf afleiding. Je richt je op het gezin of je werk. Want werkelijk er bij stil staan, zorgt voor lastige gevoelens waar je wat mee moet.
  2. Patronen doorbreken die je niet (meer) dienen. Vaak zit je vast in patronen waar je je wellicht helemaal niet bewust van bent. Patronen zijn lastig te doorbreken. Maar bewust worden van wat je energie kost, niet goed voor je is en je toch steeds weer doet, is de eerste stap. Vaak krijg ik een oohh… daarom trap ik daar steeds weer in of jeetje, dat heb ik nog nooit zo bekeken.
  3. Grip krijgen op de situatie. Een scheiding brengt veel teweeg. Het voelt alsof er aan alle kanten aan je wordt getrokken. Op emotioneel gebied zal het ook schommelen van boosheid tot verdriet, frustratie, angst. Het komt allemaal voorbij. Het is fijn wanneer je je gedachten geordend hebt en zelf de regie weer in handen hebt.
  4. Jezef beter leren kennen/ begrijpen. Een scheiding is ook een uitnodiging om jezelf beter te leren kennen, los te laten wat niet meer bij je past en te durven gaan staan voor wat klopt binnen in jou. Zodat je niet meer in dezelfde valkuilen trapt, je zekerder voelt en tevreden gaat voelen over wie je bent en wat je doet.
  5. Rouwverwerking. Scheiden is ook rouwen. Rouwen om wat was. Rouwen om het gezin wat niet meer in tact is. Het betekent ook dat er liefde is geweest. Wanneer alle gevoelens er mogen zijn en geuit kunnen worden, dan wordt er ruimte gemaakt voor zachtheid. En kun je langzamerhand wennen aan de nieuwe vorm die er is ontstaan.
  6. Leren om grenzen aan te geven. Ben jij een pleaser? Iemand die het moeilijk vindt om echt te zeggen wat je denkt, voelt en wilt? Zeg je sneller ja dan nee, ook al voelt het van binnen anders? Goed om te leren eerlijk te zijn naar jezelf en daarmee ook naar de ander. Het zal je een bevrijdend gevoel gaan geven wanneer je daar echt voor durft te staan.

Zin om aan de slag te gaan? Bel of mail mij gerust om een afspraak te maken voor een vrijblijvend kennismakingsgesprek. info@maaikeboersma.nl / 06 247 39 566

Jij creëert je eigen leven!

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *